Palmali Group Of Companies
 
 
  Services
  Felsefe
  Tarihçe
  Filo
  İnsan Kaynakları
  Üstün Hizmetli Personel
  Temel İlke
  Lokasyon
  Haberler
  Bilgi Toplumu Hizmetleri
 
Ana sayfa Şirket Felsefe
Felsefe
 
 
 
  Yayım Hakkı 2010 ® Palmali Şirketler Grubu Ana sayfa  |  Şirket  |  Hizmetler  |  Rota  |  Filo  |  İletişim

Palmali Shipping, müşterilerinin gereksinimlerini karşılamak ve aynı zamanda, çalışanları, toplum ve çevre korumasına karşı yükümlülüklerini yerine getirmek amacı ile uzmanlıkla maliyet etkin biçimde profesyonel gemi yönetim hizmeti sunmak üzerinde odaklanmıştır. Şirket, petrol ve petrol ürünlerini içeren yüklerin nakliyesi sırasında çevre güvenliğini sağlamanın gerekliliğini kavrayarak kendisini hizmetlerinin kalite ve etkinliğini sürekli geliştirmek yanında çevre kirliliğini engellemek ve azaltmak üzere en iyisini gerçekleştirmeye adamıştır. Şirket, her zaman dünyanın en iyi uygulamalarını denemektedir. Şirket, minimum olarak ISO 9001:2000, ISO 14001:2004 ve ISM Kodu gereksinimlerine uyan yönetim sisteminin devam ettirilmesine içtenlikle bağlıdır.

Şirketin uzun vadeli hedefi ve hayali, gelecekte  «Sıfır olay ve denize sıfır dökülme»dir. Şirketin Temel İlkesi, sürekli Sağlık, Güvenlik ve Çevreye sorumlu çalışma koşullarını teşvik etmek, doğal kaynakları rasyonel biçimde kullanmak, çevreye zararlı etkileri azaltmak ve bunları yaparkan mevcut Yasa ve Uluslararası yönetmeliklere titizlikle uymaktır.

Şirket, bu ilkeyi uygulamaya geçirmek amacı ile sürekli şekilde faaliyetlerinin çevresel yönlerinin tanımlanması ve değerlendirilmesi prosedürünün devam ettirilmesi, sürekli şekilde farklı yönlerinin izlenmesi, ilgili amaç ve hedeflerin belirlenmesi, gerekli eylemlerinin yerine getirilmesini, bu eylemlerin etkinliğinin izlenmesi, bu sonuçları esas alarak amaç ve hedeflerin düzeltilmesini taahhüt eder. Şirket, faaliyetlerini gerçekleştirirken insan yaralanmalarını ve yaşam kayıplarını önlemeyi, nakliye prosesi ilgili tüm insanların güvenliğini sağlamayı, çevre ve binaların zarar görmesini engellemeyi hedeflemektedir.

Bu ilkenin uygulamasına katılmak tüm şirket çalışanlarının sorumluluğudur. Şirket, bu ilkenin arayışını devam ettirirken aşağıda belirtilen çalışma koşullarını ve uygulamalarını belirlemektedir: - Uygun planlama ve yüksek güvenlik standartlarına uygunluk yoluyla işle ilgili yaralanma ve olayların önlenmesi konusuna içtenlikle bağlı ve sorumlu olan bir yönetim yapısı bir yönetim yapısı,- Gerektiğinde uygun eğitim ve geliştirme ile desteklenen istenen yetenek ve deneyime sahip çalışanlar, - Gemi ve kıyı arasında etkili iletişim sahip uzman personel tarafından yeterli gözetim, - Yeterli olanaklara sahip sağlıklı ve güvenilir tesisler, Gemiler, onların tesis ve donanımlarının bakım ve çalıştırma prosedürleri, -Kalite, Sağlık, Güvenlik ve Çevre koruma standartlarının geliştirilmesi için ilgili Ulusal, Uluslararası ve Endüstriyel kuruluşlara katılım, - Şirkette işe başlamanın bir koşulu olarak Şirketin Kalite, Sağlık, Güvenlik ve İlkelerini kabul edilmesi ve anlaşılması.

Şirketin Kalite, Sağlık, Güvenlik ve Çevre Politikasını gözden geçirmek ve uygulamak, ana sorumlu, Yönetim Sistemi Temsilcisi (Atanmış Deniz Görevlisi) olmak üzere Şirketin Üst Yönetimi, Bölüm Müdürleri ve Gemi Kaptanlarına aittir.

Palmali Şirketler Grubu Başkanı, Kalite, Sağlık, Güvenlik ve Çevre konularının tümünde nihai sorumluluğa sahiptir.

Yöneticiler ve süpervizörler açık talimatlar verirler ve hareketleri çevre ve güvenlik mükemmelliğine bağlılıklarını ortaya koyarlar.