Palmali Group Of Companies
 
 
  Services
  Felsefe
  Tarihçe
  Filo
  İnsan Kaynakları
  Üstün Hizmetli Personel
  Temel İlke
  Lokasyon
  Haberler
  Bilgi Toplumu Hizmetleri
 
Ana sayfa Şirket Temel İlke
Temel İlke

Kalite, Sağlık, Emniyet ve Çevre Politikası

PALMALI, müşterilerinin taleplerini karşılamak ve çalışanlarına, kamuya ve çevresel korumaya karşı yükümlülüklerini yerine getirmek için yetkin, maliyet etkin bir şekilde profesyonel gemi yönetim hizmetleri sunmaktadır. Petrol ve petrol ürünlerini içeren kargoları taşırken çevresel güvenliği sağlama gerekliliğinin bilincinde olan Şirket, kendini, hizmetlerinin kalitesinin ve yönetim sisteminin etkinliğinin sürekli iyileştirilmesine ve çevre kirlenmesini önlemek ve azaltmak için elinden geleni yapmaya adamıştır. Şirket, çalışmalarında daima dünyanın en iyi uygulamalarını gerçekleştirmeyi denemektedir. Şirket asgari olarak ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 ve ISM Kod şartlarına uyan bir yönetim sistemine kendini adamıştır.

Şirketin gelecekteki ana uzun vadeli amaçları ve özlemi “personele sıfır olay ve sıfır yaralanma ve denize sıfır dökülme ve çevreye sıfır problemdir”.

Geçerli Yasal ve Uluslararası yasalara uyarken Sağlık, Emniyet ve Çevresel olarak sorumlu çalışma koşullarının sürekli kurulmasını teşvik etmek, doğal kaynakları rasyonel olarak kullanmak, çevreye negatif etkiyi azaltmak, atıkları kullanmaktır.

Bu politikayı yerine getirirken, Şirket faaliyetlerinde çevresel konuların tanım ve değerlendirme prosedürünü sürekli ağlamak, bu eylemlerin sürekli olarak yanlarını izlemek, ilgili hedefleri ve amaçları belirlemek, gerekli işlemleri gerçekleştirmek, bu eylemlerin verimliliğini izlemek ve bu analizin sonuçlarına dayalı olarak hedef ve amaçların düzeltilmesini gerçekleştirmek.
Şirket ayrıca, gemilerine, personeline ve çevreye tüm tanımlanan riskleri sürekli olarak değerlendirmeyi taahhüt eder ve bu risklere karşı uygun tedbirleri belirler;

Faaliyetlerini gerçekleştirirken, Şirket yaralanmaları ve yaşam kaybını önlemeyi ve –ofis ve gemi personeli dahil- nakliye prosesine katılan tüm insanların emniyetini sağlamayı, çevre ve mallara zarardan kaçınmayı hedefler.

Tüm şirket çalışanlarının bu politikanın uygulamasına katılması sorumluluğudur. Bu politikanın peşindeki şirket, aşağıdakiler vasıtasıyla çalışma koşullarını belirlemekte ve uygulamaları gerçekleştirmektedir:

- Doğru planlama ve yüksek emniyet standartlarıyla çalışmayla ilgili yaralanmalar ve olayların önlenmesine adanmış ve bundan sorumlu bir Yönetim yapısı

- Gerektiğinde uygun eğitim ve geliştirmeyle desteklenen gerekli nitelik ve tecrübeye sahip çalışanlar,

- Gemi ve kıyı arasında etkin iletişimle yetkili personelle yeterli denetim

- Gemilerin, planları ve ekipmanının bakım ve işletim prosedürleri

- Kalite, Sağlık, Emniyet ve Çevresel koruma standartlarının teşviki için ilgili Ulusal, Uluslar arası ve Endüstriyel organlara katılım;

- Şirketin Kalite, Sağlık, Emniyet ve Çevresel Politikasının istihdam şartı olarak kabul ve anlayışı

Şirketin Kalite, Sağlık, Emniyet ve Çevresel Politikasının tetkik ve uygulama sorumluluğu, ana sorumluluk Yönetim Sistemi Temsilcisinde olmak üzere (Kıyıda Görevli Kişi), Şirketin Üst Yönetimi, Bölüm Yöneticileri ve Gemi Kaptanlarına aittir.

Palmali Grup Şirketlerinin Başkanı, tüm kalite, Sağlık, Emniyet ve Çevresel konular için  nihai sorumluluğa sahiptir.

Yöneticiler ve süpervizörler, davranışlarıyla açık yönler gösterirler, emniyet ve çevresel mükemmeliyete taahhüt sergilerler.

 

M. Mansimov,
President of Palmali Group of Companies

 
 
  Yayım Hakkı 2010 ® Palmali Şirketler Grubu Ana sayfa  |  Şirket  |  Hizmetler  |  Rota  |  Filo  |  İletişim